رنگ ربانی

شروع فعالیت رنگ ربانی از سال 1355 با تکیه بر بحث رنگ های فوری و انواع رنگ ساختمانی آغاز شد و رفته رفته در این مسیر با تکیه بر نیاز روز جامعه و صنعت و استفاده از امکانات روز دنیا به ادامه مسیر تا به امروز ادامه داد.

در ابتدا با توجه به نیاز در صنایع چوب و مبلمان مجموعه رنگ ربانی با ارائه رنگ های فوری و پلی استری و تینر های فوری مانند شرکت های اشن، هزار رنگ و سامد فعالیت رنگ صنایع چوب و مبلمان آغاز شد.

در ادامه رفته رفته با توجه به روی کار آمدن کابینت ها چوبی رنگ های پلی استری به لیست رنگ های این مجموعه اضافه گردید و با توجه گسترش تنوع از سال 1370 رنگ های پلی استری دو جزئی که با اسم پلی استر های دو مواد و پولیشی شناخته می شود ادامه داد.

نقطه عطف صنعت مبل و کابینت در این ده سال اخیر با ورود رنگ های پلی اورتان ایجاد شد.

رنگ ربانی در این سال های اخیر با اخذ نمایندگی فروش از شرکت های گنج و آروماتیک که دو برند اصلی ترکیه هستند نیاز صنعت چوب کشور را مرتفع کرد.

و با ورود برند رنگ های فوری و پلی اورتان بیتک( شرکت شیمی صفا) نقطعه عطفی در کیفیت رنگ های فوری و پلی اورتان تولید داخل ایجاد شد که با پشتیبانی و همکاری عالی این شرکت مسیر جدیدی در رنگ های فوری شکل گرفت.

در سال های اخیر با توجه به قدرت گرفتن صنایع چوب و مبل و کابینت و روشور نیاز تخصصی برای صنعت ایجاد شده که با توجه به فعالیت اخیر  قدرتمند تر از همیشه در کنار تولید کنندگان عزیز خواهیم بود تا بتوانند هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت با محصولات حتی در منطقه حرف زیادی برای گفتن داشته باشند که در ادامه توضیحات مختصری در این باره می دهیم:

 1. ورود رنگ های پلی ارتان با کاربرد های خاص :
  درباره این رنگ ها فعالیت گسترده ای انجام شده که با توجه به مصرف مورد نظر جامعه و صنعت برای مثال تولید مبل و میز صنایع چوب و کابینت، تولید روشور و همچنین صنایع متفرقه مانند رنگ خودروها، کیلر های محافظ برای اجسام فلزی مانند لوستر بصورت تخصصی می توان از انواع مختلف این نوع رنگ ها بهره برد.
  چرا از رنگ پلی اورتان استفاده کنیم؟
  این نوع پوشش ها بر خلاف رنگ های فوری نسبت به آب و مواد دیگر مقاومت خیلی بیشتری دارد بطوریکه شما پس از اعمال این رنگ ها دیگر شاهد سفید شدن سطح زیر فنجان یا سطح خیس نخواهید بود و دیگر مزیت این نوع رنگ ها کیفیت و جلوه بسیار بالا و حس لمس مخملی بسیار دلپذیری را به شما القا میکند.
  و مهم ترین مزیت نسبت به رنگ های پلی استری شکننده بسیار کمتر است و رنگ قابلیت الاستیک بالا تری دارد و کمتر شاهد شکستن سطح رنگ و رنگ پریدگی خواهید بود.
 2. کاتالیست ها و ریتاردر ها و افزودنی ها:
  این نوع مواد کاربرد خاصی در صنایع رنگ و رزین دارند که برای مثال می توان گفت وظیفه کاتالیست ها زود خشک کردن می باشد و ریتاردر ها باعث می شوند مدت زمان خشک شدن رنگ طولانی تر شوند و همچنین افزودنی هایی مانند ضد جوشش رنگ، ازبین بردن مشکل حفره در رنگ (pine hole) و کاربرد هایی مانند افزایش استقامت در برابر نور خورشید می باشد.
 3. دستگاه ترکیب رنگ پلی اورتان (تینتینگ):
  یکی از مشکلات بزرگ صنعت رنگ تولید رنگ های مختلف در تیراژ ها می باشد به این نحو که اختلاف رنگ رنگ جدید و قدیم به علت دستی بودن ترکیب رنگ به روش سنتی و عدم توجه نسبت دقیق رنگ (خطای انسانی) می شود.
  یکی از دیگر از مشکلات بزرگ در صنعت رنگ فقدان پلی اورتان رنگی می باشد به این دلیل که قبل از ورود این دستگاه نمی توانستیم رنگ دیگری به جز رنگ های سفید و مشکی را داشته باشیم که با توجه به نیاز روز که به سمت رنگ های فانتزی و رنگ های خاص همراه بوده است مجموعه رنگ ربانی تصمیم به تهیه مجهز ترین و به روز ترین دستگاه ترکیب رنگ در دنیا (TinTing Corob) با توجه به شخصی سازی کمپانی بزرگ گنج برای استفاده از طیف بیش از 17 هزار کد رنگ که می توان به عنوان مثال کاتالوگ رسمی خود شرکت گنج و کاتالوگ جهانی رال و کاتالوگ های دیگر مانند کاتالوگ شرکت ایکا و NCS اشاره کرد.
  وجه تمایز این دستگاه با باقی دستگاه های ترکیب رنگ چیست؟
  اکثر دستگاه های ترکیب رنگ در کشور ترکیب رنگ های پلاستیک و روغنی و آکرلیک هستند که خمیر رنگ های استفاده شده در این دستگاه ها به خوبی در رنگ پلی اروتان حل نمی شود و باعث بروز مشکلاتی از قبیل بریده شدن رنگ و تغییر رنگ به مرور زمان می شود و همچنین این دستگاه ها دقت بالایی ندارند و باعث اختلاف رنگ نهایی با کاتالوگ می شوند.
  دستگاه تینتینگ یا ترکیب رنگ کمپانی گنج با دقت 0.01 گرم بالاترین دقت را میان تمامی دستگاه های سطح جهان دارد و شما می توانید با اطمینان بر اینکه رنگ نهایی با کاتالوگ یکسان خواهد بود رنگ وسایل چوبی منزل خود را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.
  آیا می توان رنگ های پودری مانند بژ و رنگ های متالیک را هم با دستگاه ترکیب کرد؟
  جواب این سوال بله هستش به این صورت که شما طیف رنگ متالیک یا پودری مورد نظر خود را می توانید از روی کاتالوگ رال انتخاب کرده و در درصد دلخواه از مات و براقی ترکیب کنید.
 4. رنگ های نما و ترمو وود:
  جدید ترین فعالیت این مجموعه در ارتباط با رنگ های پوششی و جوهری کمپانی گنج(KAYALAR KIMIYA) با نام برند وود سول(WOOD SOL) می باشد که در زیر درباره ی این رنگ ها توضیحات بیشتری اراِئه می دهیم:
  مزیت بزرگ این رنگ ها آب گریز بودن این رنگ ها است بطوریکه این رنگ ها از ضد آب بودن یک مرحله بالا تر رفته و با سطح خاصی که به شما می دهد از ماندن رطوبت و آب بر روی سطح چوب جلوگیری می کند.
  مزیت دیگر این رنگ ها حلالیت آن ها با آب است که باعث می شود هنگام رنگ کاری بوی بد رنگ های تینری را نداشته باشد و بسیار مناسب برای رنگ چوب کنار استخر و سونا و جکوزی می باشد.
  سطح نهایی در این رنگ ها به طرزی خواهد بود که حس چوب کاملا منتقل شده و فیلم یا لایه رنگ ضخیمی ندارد و شما سطح چوب را همراه با لطافت و حالت ژله ای بدست آورده که حس دست زدن به آن را بسیار دلپذیر می کند.
rangrabbani
رنگ

وارنیش چیست؟

رنگ های موجود در صنعت یک قابلیت ویژه دارند و آن نیز پوشش و عایق بودن آن ها برای سطوح است. البته که همه آن

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *