آیا می شود استیل را رنگ کرد؟

فهرست مطالب

رنگ آمیزی سطوح مختلف از جمله روش هایی است که می توان به وسیله آن جسم را زیباتر کرد. به همین خاطر می توانیم از رنگ های مختلف برای رنگ آمیزی سطوح مختلف استفاده کنیم. حال برای اینکه بتوانیم بهتر این کار را انجام دهیم باید در مورد رنگ آمیزی بر روی سطوح مختلف اطلاعاتی را به دست آوریم. از جمله آن ها فلزات هستند. ممکن است برای شما سوال پیش آید که آیا می شود استیل را رنگ کرد؟ آیا می شود آهن را رنگ کرد؟ در پاسخ باید بگوییم بله. اما قبل از اینکه به این موارد بپردازیم باید بدانید که خرید یک رنگ مرغوب و با کیفیت بسیار مهم است. برای خرید رنگ چوب در مشهد و مخصوصا رنگ بیتک می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید.

برای اینکه سطوح مختلف را رنگ آمیزی کنیم باید در مورد آن سطوح هم اطلاعاتی را به دست آوریم. مثلا برای رنگ آمیزی فلزات چه بهتر است در مورد استیل ها یا آهن ها اطلاعات مفیدی را به دست آوریم تا بتوانیم این پروژه را به بهترین شکل ممکن خود انجام دهیم. لذا اگر شما هم قصد دارید که فلزات را رنگ کنید بهتر است در مورد آن ها اطلاعاتی را به دست آورید و به عنوان مثال به این پرسش پاسخ دهید که آیا می شود استیل را رنگ کرد؟ به همین دلیل سعی کردیم در ادامه این مطلب نکاتی را بیان کنیم که می تواند به رنگ آمیزی سطحی مثل استیل کمک کند.

پیش از همه اما پیشنهاد می شود مقالات می توانیم رنگ اکریلیک را روی پارچه استفاده کنیم؟ و رنگ استخری چیست؟ نکات مهم رنگ آمیزی استخر را مطالعه کنید. همچنین در یادداشت چرا باید رنگ چوب را براق کنیم؟ در خصوص علت براق کردن رنگ چوب صحبت کردیم.

 

آیا می شود استیل را رنگ کرد؟
رنگ

برای رنگ آمیزی فلزات چه نکاتی را باید بدانیم؟

رنگ آمیزی هر سطحی نیاز به یک سری مقدمات دارد. همانند رنگ کردن استیل. از جمله آن ها این است که باید سطح مدنظر را برای رنگ آمیزی آماده کنید. پس از آن نیز باید در خصوص رنگی که می خواهید برای این کار به کار ببرید بررسی های لازم را انجام بدید. یعنی برای رنگ آمیزی فلزات باید سعی کنید که از رنگ های مخصوص فلزات برای این امر استفاده کنید. به همین علت نیز هر رنگی را نمی توان برای رنگ آمیزی فلزات به کار برد و نسبت به این مورد نیز باید حساسیت به خرج دهید. در ادامه به صورت موردی به یک سری نکات برای رنگ آمیزی سطوح فلزی می پردازیم:

  • سطح فلز را تمیز کنید
  • رنگ های لایه لایه را از روی فلز از بین ببرید
  • رسوبات حاصل از زنگ زدگی فلز را از بین ببرید
  • پرایمر مناسب را اعمال کنید

این ها مواردی بودند که هرکدام به تنهایی می توانند بر روی رنگ آمیزی فلزات اثر گذار باشند. لذا نباید از اهمیت آن ها غافل شویم. در ادامه سعی می کنیم به طور مختصر در مورد هر یک از این موارد توضیحات مختصری را ارائه دهیم. بدین ترتیب می توانیم به این پرسش پاسخ دهیم که آیا می شود استیل را رنگ کرد؟

سطح فلز را تمیز کنید

می دانید که پیش از رنگ آمیزی هر سطحی از جمله فلزات باید آن ها را مهیا کنید. در حقیقت باید سطوح را به وسیله سمباده یا هر چیز دیگری لایه برداری کرد تا نقاط ناهموار موجود بر روی سطوح از بین بروند. این امر باعث می شود که رنگ آمیزی بر روی سطح به بهترین صورت انجام شود. لذا در تمیزکاری و آماده سازی سطوح پیش از رنگ آمیزی غفلت نکنید. این کار باعث می شود به طور چشم گیری رنگ آمیزی شما با کیفیت بر روی سطح اعمال شود. برای سطحی مانند استیل هم به همین شکل است. به این طریق می توانیم استیل را هم رنگ کنیم.

رنگ های لایه لایه را از روی فلز از بین ببرید

این عمل نیز در راستای اقدام اول یعنی آماده سازی سطوح است. بایستی پیش از آن که سطح را آغشته به رنگ جدیدی کنید رنگ های موجود از گذشته بر روی سطح را از بین ببرید. این اقدام باید شامل از بین بردن رنگ هایی باشد که به صورت پوسته پوسته یا شل شده بر روی سطح وجود دارند. می دانید که از بین بردن این رنگ ها بر روی رنگ آمیزی شما به صورت زیادی موثر و مفید است. به همین علت باید در نظر بگیرید که چقدر از بین بردن این رنگ ها بر روی سطح موثر و دارای اهیمت است.

رسوبات حاصل از زنگ زدگی فلز را از بین ببرید

یکی از مواردی که در فلزات دیده می شود اما در سایر سطوح وجود ندارد این است که باید رسوباتی که روی سطح فلزی است از بین برود. به این شکل که با سمباده وقتی در تلاش هستید که سطح فلزی را مهیا کنید و رنگ های قبلی را از روی آن بتراشید در کنار آن ها می توانید رسوبات حاصل از زنگ زدگی را نیز از بین ببرید. این نکته قطعا برایتان روشن است که به هنگام رنگ آمیزی نباید تا حد امکان ناخالصی بر روی سطح مورد نظر وجود داشته باشد. همه این نکات هم از همین جهت است تا بتوانید سطحی صاف و واضح را با رنگ آمیزی خود زیباتر کنید.

 

rangrabbani
رنگ آمیزی

پرایمر مناسب را اعمال کنید

پرایمر یکی از مهمترین مراحل قبل از اعمال رنگ متالیک (رنگ فلزی) است. به یاد داشته باشید که پرایمرهای مبتنی بر آب نباید روی سطوح فلزی اعمال شوند، گزینه های دیگر پرایمر مانند پرایمرهای ضد زنگ زدگی، پرایمرهای گالوانیزه و پرایمرهای اکسید آهن گزینه های بهتری برای استفاده روی فلزات هستند. استفاده از پرایمر بلافاصله پس از آماده سازی سطح می تواند به جلوگیری از زنگ زدگی یا تجمع گرد و غبار کمک کند.

رنگ فلزی چیست؟

رنگ آمیزی فلزات به مانند سایر سطوح دیگر نیازمند روش های مخصوص به خود است. همان روش هایی که در بالاتر نیز ذکر کردیم. برای اینکه بدانید رنگ های فلزی چه چیز هایی هستند؟ در ابتدا باید در خصوص فلزها اطلاعاتی را به دست آورید. نکات مهمی که باید در مورد رنگ آمیزی فلزات بدانید این است که اولا این نوع از رنگ آمیزی اصول مخصوص به خود را دارد. دوما اینکه دو ویژگی بسیار مهمی که باید در این خصوص در نظر بگیرید این است که اولا مقاومت رنگ بر روی فلز را بررسی کنید. دوما یکدستی و زیبایی که این رنگ ها می توانند بر روی سطوح فلزی ایجاد کنند.

این ها مواردی هستند که برای رنگ آمیزی روی سطوح فلزی باید در نظر بگیرید. دانستن این ها در کنار دانستن اطلاعاتی در خصوص فلزات می تواند به بهتر انجام شدن این پروژه کمک کند به سزایی کند. همانند رنگ کردن استیل. در حقیقت با دانستن این موارد و اطلاعات می توانید به این پرسش پاسخ دهید که آیا می شود استیل را رنگ کرد؟