رنگ گنج

 

کمپانی بزرگ kayalar kimya شرکت مادر و یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه ی رنگ در جهان و بزرگترین برند تولید رنگ های فوری و پلی اورتان در کشور ترکیه می باشد.


Kayalar Kimya برند Genc را بلافاصله پس از ادغام خود راه اندازی کرد و این برند یکی از برندهای پیشرو در جهان در بخش تولید رنگ و لاک چوب است. 

 

مرکز تحقیق و توسعه(R&D) با 1700 متر مربع مساحت آزمایشگاهی و 35 پرسنل حرفه ای، به تنهایی یکی از مهمترین عواملی است که Kayalar Kimya را به تولید کننده پیشرو در اروپا تبدیل کرده است. این مرکز توانایی تولید محصولات سفارشی را دارد که به طور خاص خواسته های مشتریان را برآورده می کند زیرا قادر به تولید بیش از 100 نوع رزین است و این قابلیت این شرکت را از سایر شرکت های  این بخش متمایز می کند.

 

در حال حاضر رنگ ربانی با گرفتن نمایندگی محصولات گنج و برند وود سول و با استفاده از به روز ترین دانش فنی در عرصه ی رنگ های پلی اورتان توانسته از نیاز مشتریان عزیز را در جهت تولید محصول با کیفیت تامین نماید

 

چرا رنگ گنج؟

رنگ گنج امروزه در بازار به عنوان یکی از بهترین برندهای رنگ شناخته می شود. لذا استفاده از این رنگ به طور چشم گیری رو به افزایش است. در حقیقت برای اینکه بتوانیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا رنگ گنج مهم است و چرا باید از آن استفاده کرد باید به ویژگی های یک رنگ خوب اشاره کنیم و در مورد آن ها به تحقیق و بررسی بپردازیم. برای خرید رنگ چوب در مشهد می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید. 

نکته ای که وجود دارد این است که تنوع رنگ ها بسیار زیاد است. در مقالات مختلفی تلاش کردیم پیرامون رنگ های مختلف و ویژگی های آن ها بحث کنیم. در برخی از این مقالات شما می توانید در خصوص نوع رنگ های مختلف و همچنین در مورد ویژگی های آن ها مطالعه کنید. از این طریق می توانید به معیارهایی که یک رنگ خوب باید داشته باشد پی ببرید. 

رنگ کوره ای، کاربرد و مزایای استفاده از آن 

رنگ کوره ای نوعی رنگ صنعتی است. معمولا رنگ کوره ای به دو صورت پودری و مایع در بازار یافت می شود. بنابراین باید بسته به نوع استفاده، رنگ پودری یا مایع را انتخاب کنید. جالب است بدانید که رنگ های الکترواستاتیک نیز وجود دارد.

رنگ کوره ای بسیار پرکاربرد است و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ کوره ای عمدتا برای رنگ آمیزی سطوح فلزی استفاده می شود. به همین دلیل است که به آن رنگ صنعتی نیز می گویند. 

رنگ گیاهی با طبیعی چه تفاوتی دارد؟ 

همانطور که از نام رنگ گیاهی پیداست، این رنگ از گیاهان در طبیعت استخراج می شود. در واقع گیاهان در طبیعت همگی می توانند مولد باشند و رنگ ایجاد کنند. این ژنراتورها و منابع رنگ طبیعی گزینه های بهتری نسبت به سایر منابع رنگ طبیعی هستند.

معمولاً به رنگ هایی که منشأ و عامل طبیعی دارند بدون دخالت انسان و سایر مواد دست ساز، رنگ طبیعی می گویند. رنگ های طبیعی فقط نمی توانند منابع گیاهی داشته باشند. در واقع برای به دست آوردن رنگ های طبیعی در طبیعت منابع مختلفی وجود دارد که گیاهان تنها یک نمونه از آن ها هستند.

تفاوت رنگ های طبیعی و گیاهی در این است که رنگ طبیعی گفته شده می تواند منبعی غیر از گیاهی داشته باشد. ممکن است منابع حیوانی و طبیعی برای این کار وجود داشته باشد. اختلافات زیاد و گسترده نیست و به منشأ آنها منتهی می شود.

همه چیز در مورد رنگ بلکا

بلکا نوعی پوشش سلولزی است که از الیاف طبیعی پنبه سلولزی، رزین سلولزی و سنگ های تزئینی تشکیل شده است. جالب است بدانید که این نوع رنگ با محیط سازگار است. زیرا بیشتر مواد تشکیل دهنده این نوع رنگ و پوشش طبیعی است. بنابراین خطر کمتری برای سلامتی انسان دارد.

با توجه به این ویژگی رنگ بلکا، یعنی سازگاری با محیط زیست و کم خطر بودن برای انسان، این رنگ عمدتاً در بیمارستان ها و سرویس های بهداشتی که محیط های حساس هستند استفاده می شود. رنگ بلکا دارای پوشش مناسب برای عایق حرارتی، سرمایی و صوتی می باشد. این پوشش رنگی بلکا امکان استفاده از آن را در محیط های مسکونی فراهم می کند.

شناخت انواع قلم مو برای ساختمان 

قلم موها اغلب ظاهری مشابه دارند. دسته های چوبی و نخ های بلند به هم پیوسته که ظاهر یک قلم مو را برای همه تداعی می کند. اکنون بسته به نوع استفاده از آنها می توانند ضخیم یا نازک باشند. اما حقیقت این است که این تفاوت ها کوچکتر و جزئی تر هستند.

باید بدانید که اغلب مواد و الیاف برس ها هستند که کیفیت آنها را تعیین می کنند. بنابراین برای شناخت برس ها ابتدا باید به الیاف و مواد آنها توجه کرد. بر این اساس برس ها به چند دسته تقسیم می شوند. این دسته نیز بر اساس نوع الیاف برس است.

برس های الیاف طبیعی، برس های هیبریدی نایلون/پلی استر، برس های پلی استر، برس های فوم و فرول در دسته برس قرار می گیرند.

چه رنگی را برای پذیرایی خودمان انتخاب کنیم؟ 

برای اینکه رنگ مناسبی برای پذیرایی انتخاب کنیم بایستی حتما به این فکر باشیم که چه رنگ هایی می توانند برای محیطی که ممکن است مهمان به آن رجوع کند مناسب باشند. در حقیقت باید در خصوص روانشناسی رنگ ها مطالعه کنیم تا بتوانیم رنگ های مناسب را بهتر شناسایی کنیم. 

انتخاب رنگ هایی متناسب با دیزاین و چیدمان منزل و همچنین از آن طرف رنگ هایی که باعث آرامش و حس خوب به انسان می شود می تواند معیارهای خوبی برای رنگ پذیرایی منزل باشد.

رنگ دکوراتیو چیست؟

رنگ های دکوراتیو یکی از رنگ های بسیار متنوع موجود است. این رنگ از جمله رنگ هایی است که چیدمان آن به مهارت و تخصص خاصی نیاز دارد. یعنی افراد عادی نمی توانند به راحتی با این رنگ کار کنند. بنابراین لازم است همیشه از این رنگ توسط نقاش های حرفه ای استفاده شود. نقاشی با رنگ دکوراتیو را گاهی نقاشی تزیینی می نامند زیرا روشی برای نقاشی یا یک نوع مفهوم به حساب می آید. این موارد باعث می شود افراد کمتر از آن برای رنگ آمیزی مجدد محل کار و خانه خود استفاده کنند.

یکی از نکات مهم این است که برای اجرای این رنگ در منزل باید اصول روانشناسی را در نظر گرفت. این نکته برای این رنگ بسیار مهم و حیاتی است. زیرا همانطور که گفته شد رنگ دکوراتیو نیز یک سبک نقاشی محسوب می شود و برای ایجاد آن فرد باید تخصص و مهارت خاصی داشته باشد. بنابراین برای استفاده از آن لازم است رنگ مورد نظر از نظر روانی با مبلمان و فضای خانه همخوانی داشته باشد. خلق و خوی فرد نیز در انتخاب رنگ مهم است. ما نیز باید آن را در انتخاب های خود لحاظ کنیم.

رنگ نانو چیست؟ 

همانطور که از نامش پیداست، فناوری نانو یکی از فناوری هایی است که در مقیاس بسیار کوچک و در ابعاد یک نانومتر مورد استفاده قرار می گیرد. این فناوری در علوم و زمینه های مختلف موثر است. از فیزیک و شیمی گرفته تا مهندسی و پزشکی. نانو در هر یک از این زمینه ها توانست درهای جدیدی را به روی علم مدرن بگشاید. به همین دلیل است که این رشته و این فناوری برای بسیاری از محققان جالب و جذاب است. بر همین اساس از این دانش برای تولید رنگ های ساختمانی نیز استفاده می شود. رنگ های ساختمانی نانو رنگ هایی هستند که اخیرا مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که رنگ آمیزی با رنگ های نانو همیشه مزایا و محاسن ندارد. بلکه مانند هر محصول دیگری معایبی نیز دارد. به طور کلی برای استفاده و رنگ آمیزی با رنگ نانو باید پارامترهای مختلفی بررسی شود. از جمله موارد استفاده، مزایا، معایب و قیمت آنها است. به همین دلیل برای تهیه و استفاده از آن عجله نکنید.

رنگ پودری چیست؟ 

پوشش پودری اولین بار در دهه 1950 در آمریکا اختراع شد. در ابتدا سعی باید با استفاده از روش (F.B) اتاق مورد نظر را تا دمای معینی گرم کرد. و پس از آن باید در حمامی از پودرهای معلق در هوا غوطه ور شود و بنابراین با یک لایه ضخیم پودر روی سطح، این رنگ برای اتاق مورد نظر ایجاد می شود. در همان سال ها روش دیگری به نام الکترواستاتیک به این روش ها اضافه شد. روش الکترواستاتیک توسط شرکت Shell برای رنگ آمیزی سطوح و قطعات در انگلستان ابداع شد.

هنگام استفاده از روش الکترواستاتیک برای رنگ آمیزی با رنگ پودری، این نوع رنگ در مدت 10 سال پیشرفت زیادی کرده و تولید رنگ پودری را بسیار افزایش داده است. این صنعت در مقایسه با سایر صنایع نوپای آن زمان رشد بسیار زیاد و مضاعفی داشت و برای مردم جذاب به نظر می رسید. به همین دلیل، به سرعت در خارج از انگلستان و حتی اروپا گسترش یافت. پس از اروپا وارد خاور دور شد و در آنجا مورد استقبال قرار گرفت.

رنگ صنعتی چیست؟ انواع رنگ صنعتی؟ 

رنگ های صنعتی در صنعت برای زیبا جلوه دادن محصولات و همچنین محافظت از آنها استفاده می شود. از رنگ های صنعتی نیز مانند رنگ های دیگر به عنوان پوشش استفاده می شود. بنابراین وجود این رنگ ها در صنعت بسیار حائز اهمیت است. اما بیایید در مورد رنگ صنعتی صحبت کنیم. رنگ های صنعتی نقش مهمی در نگهداری تجهیزات دارند. رنگ های صنعتی نیز برای پوشش های محافظ مناسب هستند. این ویژگی رنگ های صنعتی به جلوگیری از آسیب های احتمالی مانند خراش و خوردگی ناشی از وسایل فلزی یا پلاستیکی کمک می کند. برخی از رنگ های صنعتی شامل این موارد می شوند: پلی اورتان، پوشش های اپوکسی، پوشش های آلکیدی، پوشش های غنی از روی و پوشش های آکریلیک همگی از نمونه های رنگ های صنعتی هستند. 

رنگ کنیتکس چیست؟ مزایا و معایب آن؟ 

این رنگ ها بر پایه آب بوده و تنها حلال این ها آب در نظر گرفته می شود. حلال های این نوع رنگ عاری از هرگونه حلال آلی، افزودنی و آلاینده می باشد. بنابراین می تواند بسیار دوستانه و سازگار با طبیعت باشد. از نکات جالب مربوط به رنگ کنیتکس می توان به موجود بودن آن به صورت بافت در بازار و اینکه رنگدانه های آن می تواند خیلی سریع خشک شود اشاره کرد. همچنین یکی از مزایای خوب دیگر رنگ کنیتکس، جذب خوب این نوع رنگ است. این باعث می شود رنگ بسیار مناسبی برای آب بندی و پوشاندن سوراخ های دیوار باشد.

از نکات مربوط به عرضه رنگ کنیتکس می توان به عرضه آن به دو صورت باکتریایی و سیلیکونی به بازار اشاره کرد. رنگ کنیتکس در حالت سیلیکونی خود عایق و ضد آب است. حتی این نوع رنگ نیز گرد و غبار را تحمل نمی کند و می توان گفت در برابر گرد و غبار مقاوم است. اما نوع باکتریایی رنگ های کنیتکس را می توان مقاوم در برابر خزه، گلسنگ و باکتری نامید. این نوع رنگ با این قابلیت ها ممکن است برای محیط هایی مناسب باشد که امکان رشد این نوع موجودات را فراهم می کند. مثل رنگ استخرها و برکه ها.

وارنیش چیست؟

لاک یکی از انواع پوشش های مورد استفاده در صنعت برای سطوح مختلف است. به خصوص سطوح و سازه های چوبی. بنابراین برای ایجاد پوشش لازم بر روی سطوح، می توانیم علاوه بر رنگ ها و سایر عناصری که به عنوان پوشش روی سطوح استفاده می شود، از لاک ها نیز استفاده کنیم. استفاده از هر نوع پوششی با توجه به ویژگی ها، امکانات و مزیت های آن کاملا ضروری است. بنابراین باید سعی کنیم قبل از استفاده از این مواد اطلاعات کافی در مورد آنها جمع آوری کنیم.

لاک ها را می توان در داخل یا خارج از منزل استفاده کرد. بنابراین محدودیتی ندارند و می توانیم به خوبی از آنها استفاده کنیم. بدانید که شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا استفاده از پوشش برای سطوح ضروری است؟ سوال منطقی است! باید توجه داشته باشید که هر چه بتوانید از پوشش های مختلف برای سطوح مختلف استفاده کنید، بیشتر می توانید از آن سطوح محافظت کنید. این باعث صرفه جویی در هزینه های شما برای ساخت و نگهداری سطوح مختلف می شود. بنابراین در چنین مواقعی استفاده از پوشش هایی مانند لاک کاملا منطقی و سودآور به نظر می رسد

rangrabbani
رنگ

وارنیش چیست؟

رنگ های موجود در صنعت یک قابلیت ویژه دارند و آن نیز پوشش و عایق بودن آن ها برای سطوح است. البته که همه آن

ادامه مطلب »
رنگ پودری
رنگ

رنگ پودری چیست؟

رنگ پودری چیست؟ در صنعت رنگ های مختلفی وجود دارند. از جمله آن های می توان به رنگ پودری اشاره کرد. برای استفاده از یک

ادامه مطلب »
rangrabbani
رنگ

رنگ نانو چیست؟

رنگ نانو چیست؟ سوالی که امروز ها برای بسیار از افرادی که با رنگ ها کار می کنند پیش می آید. رنگ نانو به وسیله

ادامه مطلب »
رنگ دکوراتیو
رنگ

رنگ دکوراتیو چیست؟

رنگ ها انواع و اقسام متفاوت و گوناگونی در بازار دارند. از رنگ های مخصوص برای بعضی از اجسام مانند چوب گرفته تا برخی رنگ

ادامه مطلب »

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *