رنگ پلی اورتان متشکل از ترکیب شیمیایی میان یک رزین پلی یول (polyole resin) که اغلب به عنوان جز 1 یا ماده ی پایه پلی ایزوسیانات (poly isocyanate)  که به عنوان جز 2  یا هاردنر یا مواد شناخته می شوند بدست می آید.

این نوع رنگ ها با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و مقاومت بالا در حوزه ی رنگ های چوب و رنگ های صنعتی بسیار پر طرفدار شده اند و  انواع رنگ های رویه  پلی اورتان را در انواع مات ، نیمه مات ، فول مات ، براق  را می توان تهیه کرد.

  • فرق رنگ های فوری با رنگ های پلی اورتان چیست؟

جواب این سوال را می توان بسیار ساده در دو کلمه یعنی مقاومت و کیفیت پاسخ داد.

رنگ های پلی اورتان علاوه بر ظاهر بسیار زیبا و حس عالی که از تماس دست با آن می گیریم مقاومت بسیار بالایی از لحاظ خش پذیری و رطوبت و گرما دارند برای مثال می توانید بر رویه میز خانه ی خود این مساله را تست کنید:

اگر بر روی رنگ های فوری یا نیتروسلولزی و رنگ های پلی استری لیوان چای قرار دهید مشاهده می کنید که پس از مدتی زیر این لیوان یک حلقه سفید رنگ ایجاد شده در حالی که در رنگ های پلی اورتان شاهد این قضیه نیستیم و مقاومت بالایی دارند.

در صورت نگاه تخصصی تر می توانیم به بحث شکنندگی رنگ های پلی استری و نیم پلی استری بپردازیم که در این مورد نیز باید بگوییم پلی اورتان ها بسیار عملکرد بهتری دارند و با خاصیت الاستیک و چسبندگی بالا خود در مقابل ضربه مقاومت دارند و ترک یا cracking برای آن ها اتفاق نمی افتد.

و در آخرین مورد تفاوت پوشش آن هارا مقایسه می کنیم که می توانیم بگوییم که پوشش رنگ های پلی استری در هر 4 کیلو تقریبا 12 متر نربع و رنگ های پلی اورتان 25 الی 30 متر مربع می باشد که تا حد زیادی اختلاف قیمت آن هارا توجیح می کند.

رنگ رویه پلی اورتان :

رنگ های رویه پلی اورتان با کد (BP580.xx)  :

این نوع رنگ ها به عنوان رنگ نهایی یا Top coat استفاده می شوند که در انواع ماتی و براقی موجود هستند که در ادامه توضیحاتی در خصوص این رنگ ها می دهیم:

این رنگ رویه مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و بسیار مناسب برای مکان هایی مانند حمام و دستشویی و آشپزخانه است  همچنین این سری محصولات مقاومت بالایی در برابر خش پذیری دارند و بر روی همه ی چوب ها و انواع پی وی سی و محصولات پلاستیکی مانند ای بی اس (abs) قابل استفاده است.

 

کیلر های پلی اورتان :

کیلر های پلی اورتان با کد (VP508.XX):

این کیلر ها در برابر خش پذیری و رطوبت بسیار مقاوم بوده و بخاطر ماهیت عسلی رنگ آن توصیه می شود از آن ها بر روی چوب و رنگ های تیره استفاده کرده و بر روی رنگ های سفید و روشن باعث زرد شئن آن می شوند که برای این موارد از کیلر های پلی اورتان آکرلیک می توان استفاده کرد.

سطح تمام شده ایم کیلر ها بسیار لطیف بوده که استفاده ی آن را در فضای داخلی خانه

کیلر های پلی اورتان براق با کد (VP200.00):

این کیلر پلی اورتان براق می باشد و پس از اجرا لایه ضخیم و بسیار براقی از خود به جا می گذارد و به علت مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و ترک می توان از آن بر روی سطوح فلزی هم استفاده کرد.

این کیلر ها در برابر خش پذیری و رطوبت بسیار مقاوم بوده و بخاطر ماهیت عسلی رنگ آن توصیه می شود از آن ها بر روی چوب و رنگ های تیره استفاده کرده و بر روی رنگ های سفید و روشن باعث زرد شئن آن می شوند که برای این موارد از کیلر های پلی اورتان آکرلیک می توان استفاده کرد.

 

سیلر های پلی اورتان :

 

سیلرپلی اورتان با کد (VP380.77):

این سیلر ها برای تمامی سطوح قابل استفاده هستند و بسیار زود خشک و سنباده خوری بسیار خوبی دارند.

از مهمترین ویژگی این نوع سیلر ها می توان به قدرت پرکنندگی بسیار بالای آن ها اشاره کرد.

پرایمر های پلی اورتان:

 

پرایمر پلی اورتان با کد (BP333.77):

پرایمر 333.77 را می توان یکی از بهترین پرایمر های پلی اورتان چه از لحاظ قیمت چه از لحاظ کیفیت در نظر گرفت این پرایمر با قدرت پر کنندگی و ایجاد لایه ی ضحیم و سنباده خوری بسیار عالی یکی از بهترین گزینه ها برای زیر کار با کیفیت می باشد.

این نوع پرایمر برای استفاده روی PVC بسیار مناسب است.

 

پرایمر پلی اورتان کد (BP535.50)

این پرایمر برای زیرکار رنگ های براق بسیار مناسب بوده و با ایجاد لایه با ضحامت عالی و قابلیت سنباده خوری بالا زیر کار بسیار با کیفیتی را برای شما ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *