چگونه رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان انتخاب کنم؟

فهرست مطالب

رنگ ها نقش موثری در زیبایی ساختمان ها دارند. از رنگ ها برای زیبایی و طراحی دکوراسیون های داخلی و همچنین نماهای ساختمان ها می توان استفاده کرد. به همین دلیل باید برای رنگ آمیزی ساختمان ها به رنگ هایی که مخصوص به این کار هستند بیشتر توجه کنیم. برای خرید رنگ چوب در مشهد و هچنین خرید رنگ اشن در مشهد می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع مختلف رنگ ها با بهترین کیفیت و قیمت عرضه می شوند. توجه به رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان ها نیز از اهیمت بالایی برخوردار است.

با توجه به اینکه در ساختمان ها از رنگ های مختلفی استفاده می شود رنگ هایی تولید شدند که مخصوص رنگ آمیزی ساختمان ها هستند. به این رنگ ها رنگ های ساختمانی می گویند. رنگ های ساختمانی از جمله رنگ هایی هستند که می توانند برای زیبایی هرچه بیشتر ساختمان ها از آن ها استفاده کرد. با توجه به ویژگی هایی که هر نوع از ساختمان ها دارند باید دقت کرد که از چه رنگی می توان برای آن ها استفاده کرد. به طور کلی انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان ها به شرایط مختلفی بستگی دارد.

در این مقاله سعی داریم در خصوص نحوه انتخاب رنگ های مناسب نقاشی ساختمان صحبت کنیم. به همین دلیل اگر شما هم قصد رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان دارید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

rangrabbani
نقاشی ساختمانی

رنگ های ساختمانی

همانطور که در بالا اشاره کردیم رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند. از جمله آن ها می توان به رنگ های ساختمانی اشاره کرد. رنگ های ساختمانی از جمله مهم ترین نوع رنگ های موجود در بازار هستند. این رنگ ها جزو دسته رنگ های مصنوعی به حساب می آیند. رنگ های ساختمانی تنوع و گستردگی فراوانی دارند. به طور کلی می توان رنگ های ساختمانی به رنگ های پلاستیکی و رنگ های روغنی تقسیم بندی کرد. هرکدام از این رنگ ها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. شما با توجه به شرایط پروژه و ساختمان خود می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید.

رنگ های پلاستیکی که از دسته رنگ های ساختمانی به حساب می آیند از مشهورترین مدل های رنگ ها به شمار می روند. این رنگ ها از قدیم برای ساختمان ها استفاده می شدند. پایه رنگ های پلاستیکی آب است و به همین دلیل از بوی کمتری به نسبت رنگ های دیگر به خصوص رنگ های روغنی برخوردار هستند. رنگ های روغنی برعکس رنگ های پلاستیکی دارای پایه حلال نفتی هستند و به همین دلیل دارای بوی تند تری نسبت به رنگ های پلاستیکی اند. لذا باید توجه کنید که در هنگام استفاده از این نوع از رنگ ها نسبت به بوی آن ها حساسیت نداشته باشید.

نحوه استفاده از رنگ های ساختمانی نیز متفاوت است. کار با رنگ های پلاستیکی به نسبت کار با رنگ های روغنی راحت تر است. به همین دلیل استفاده از آن ها برای افراد و نقاشی های ساختمانی نیز متداول تر است. در کنار این مورد باید به دوام و ماندگاری رنگ ها نیز اشاره کنیم. رنگ های روغنی ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ های پلاستیکی دارند. به همین علت قیمت رنگ های روغنی به نسبت رنگ های پلاستیکی بالاتر نیز هست. معمولا سعی می شود برای نقاشی سقف ساختمان ها از رنگ های پلاستیکی و دیوارها از رنگ های روغنی استفاده شود.

رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان

به طور کلی رنگ های ساختمانی همگی برای نقاشی ساختمان ها مناسب هستند. به همین علت با استفاده از این نوع رنگ ها با خیال راحت می توانید ساختمان های خود را نقاشی کنید. اما اینکه از چه نوعی از این رنگ ها استفاده کنید بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله آن ها می توان به بحث هزینه ها اشاره کرد. به طور کلی هزینه استفاده از رنگ های پلاستیکی به نسبت رنگ های روغنی کمتر است. همچنین باید به ویژگی های دیگر این رنگ ها نیز اشاره کنیم. از جمله آن ها می توانیم به مات یا براق بودن رنگ های ساختمانی بپردازیم. این که بخواهید از رنگ های مات استفاده کنید یا براق بستگی به شما دارد.

رنگ های روغنی به سه دسته رنگ های براق، مات و نیمه براق تقسیم می شوند. رنگ های مات بهتر می توانند موج روی دیوار های گچی را بپوشانند. این ویژگی آن ها باعث می شود که سایر نواقص روی دیوارها هم شناسایی نشوند. به همین علت اگر فکر می کنید که لازم است روی دیوار بیشتر کار شود بهتر است از این رنگ ها استفاده کنید. رنگ های روغنی برعکس رنگ های پلاستیکی رنگ هایی براق هستند. این رنگ ها برای زیبایی دکوراسیون بهتر هستند. در کنار رنگ های براق رنگ های نیمه براق نیز وجود دارند. از رنگ های نیمه براق برای سرویس های دستشویی و حمام بیشتر استفاده می شود.

اما در کنار این موارد باید به خود رنگ هم بپردازیم. اینکه می خواهیم دیوار ها چه رنگی باشند؟ این مورد بیشتر بستگی به سلیقه شما دارد. در کنار آن هم باید به دکوراسیون تمی که در منزل پیاده کردید هم توجه کنید. رنگی که برای نقاشی استفاده می شود باید با همه این موارد هماهنگ و ست باشد. با استفاده از این اطلاعات می توانید در انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی کار راحت تری داشته باشید.

 

رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

می خواهید چه فضایی برای ساختمان خود ایجاد کنید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که می تواند به انتخاب بهتر جهت رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان شما را هدایت کند همین است. اینکه می خواهید با استفاده از این رنگ چه فضایی را به ساختمان خود بدهید یا ایجاد کنید؟ اگر می خواهید برای فضای ساختمان خود فضایی با آرامش ایجاد کنید بهتر است از رنگ های سرد مثل آبی تیره استفاده کنید. اگر می خواهید فضایی پر نشاط و با انرژی به ساختمان خود بدهید بهتر است از رنگ های گرم مثل رنگ قرمز یا نارنجی استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال شیک شدن فضای ساختمان خود هستید باید از رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ هایی مثل سفید، شیری یا کرم. همه این رنگ های می توانند به شیک شدن فضای ساختمان شما بیفزایند.