رنگ ترافیکی ماندگار چیست؟

فهرست مطالب

رنگ های ترافیکی نیز یکی از انواع گسترده رنگ های موجود در بازار است. معمولا رنگ های ترافیکی دو دسته هستند:  رنگ دو جزئی و رنگ های سه جزئی. از این رنگ ها معمولا در خط کشی خیابان ها و ترسیم علائم افقی ترافیکی استفاده می شود. برای انجام یک رنگ آمیزی خوب با رنگ ترافیکی و یا هر رنگ دیگری در ابتدا باید یک رنگ مناسب و مرغوب را تهیه کنید. برای خرید رنگ چوب در مشهد به خصوص رنگ بیتک می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع رنگ ها با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شود.

رنگ های ترافیکی همانطور که از نامشان هم پیداست بیشتر در امور ترافیکی و کارهای مربوط به راهنمایی و رانندگی استفاده می شود. یکی از مزیت هایی که این رنگ ها دارند این است که حلالی در آن ها استفاده نمی شود. به همین دلیل می توان این رنگ ها را با ضخامت بالا اجرا کرد. به همین دلیل برای امور ترسیمی در خیابان یا حتی برای نمایش تابلوهای راهنمایی رانندگی از آن ها استفاده می شود. چرا که باید برای دید راننده بزرگ و بولد باشند. در ادامه این مطلب به این رنگ ها بیشتر پرداختیم. شما نیز اگر قصد تهیه این رنگ ها را دارید یا علاقمند به دانستن بیشتر در خصوص رنگ های ترافیکی هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پیش از همه اما پیشنهاد می شود مقالات کاربرد رنگ اکریلیک چیست؟ و کاربرد رنگ اکریلیک در نقاشی چیست؟ را مطالعه کنید. همچنین در یادداشت انواع رنگ چوب با انواع این نوع رنگ آشنا می شوید.

 

rangrabbani
رنک ترافیکی

رنگ ترافیکی چیست؟

شما هم حتما در خیابان ها و جاده ها با ماشین یا به صورت پیاده مسیری را طی کرده اید. به طور قطع متوجه برخی خط کشی ها در خیابان و همچنین نمایش های تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده ها شده اید. باید بدانید که برای انجام این عمل در خیابان ها بایستی از یک نوع رنگ خاص استفاده کرد و هر رنگی نمی تواند گزینه خوبی برای انجام این کار باشد. به همین دلیل استفاده از رنگ های ترافیکی برای این منظور پیشنهاد می شود.

ویژگی های مختلف رنگ های ترافیکی باعث شده است که آن ها را برای این امر انتخاب کنند. همانطور که شما نیز تاکنون دیده اید این علائم موجود در خیابان ها بسیار بولد و با کیفیت و روشن هستند. این ها برخی از ویژگی های رنگ های ترافیکی است که سبب می شود از آن ها بیشتر در خیابان ها استفاده شود. این ویژگی ها را به صورت خلاصه در ادامه برای شما شرح می دهیم تا متوجه شوید که رنگ های ترافیکی چه خواص و ویژگی هایی دارند که می توانند در حوزه های ترافیکی مورد استفاده قرار بگیرند.

ویژگی های رنگ های ترافیکی

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم رنگ های ترافیکی به مانند سایر رنگ های موجود در بازار دارای خواصو ویژگی های منحصر به فرد است. برای استفاده بهتر از این رنگ ها باید در خصوص ویژگی هایی که هرکدام از آن ها دارند اطلاعاتی را به دست آورید. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم تا بهتر و بیشتر با آن ها آشنا شوید.

ماندگاری بالا

از بهترین ویژگی های رنگ های ترافیکی می توان به ماندگاری بالای آن ها اشاره کرد. این ماندگاری را می توانید به وضوح در خیابان ها مشاهده کنید. زمانی که خیابانی خط کشی می شود تا مدت ها بعد از آن دیگر نیازی نیست که دوباره با رنگ جدید خط کشی بر روی آن ها صورت بگیرد. همین امر نشان دهنده ماندگاری بالای این رنگ ها است. در حقیقت بحث ماندگاری رنگ ها یکی از مهم ترین بحث هایی است که در خصوص رنگ ها مطرح می شود و باید نسبت به آن دقت لازم را داشت چرا که جلوی هزینه های اضافی را می گیرد.

مقرون به صرفه بودن

بحث هزینه و قیمت رنگ ها همیشه از موضوعاتی بوده است که باید به آن توجه کنیم. البته این موضوع صرفا مربوط به رنگ ها نمی شود. بلکه هر محصول دیگری هم که برای انجام پروژه نیاز به خریداری دارد باید به هزینه آن دقت کرد. به همین دلیل بحث هزینه از جمله مهم ترین بحث هایی است که باید در نظر بگیریم. از خوبی رنگ های ترافیکی می توان به این مورد اشاره کرد که این نوع از رنگ ها دارای قیمت مناسبی هستند و تهیه آن ها به مانند خیلی از رنگ های دیگر نیاز به هزینه زیادی ندارد.

خشک شدن سریع

بحث خشک شدن رنگ ها از آن موضوعاتی است که اگر هر کسی با رنگ ها کار کرده باشد می داند چقد دارای اهیمت است. این مورد برخلاف موارد دیگر که تاکنون مطرح کرده بودیم صرفا مربوط به حوزه رنگ ها می شود و مانند دیگر عوامل عمومیتی ندارد. اما بحث خشک شدن رنگ ها را همیشه باید جدی گرفت. چرا که از مهم ترین پارامترهای انجام هر پروژه ای زمانی است که برای آن صرف می شود. خشک شدن رنگ ها نیز بر این امر بسیار تاثیر گذار است. به همین خاطر باید خشک شدن رنگ ها را بسیار جدی بگیریم.

 

رنگ ترافیکی
رنگ ترافیکی

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد

یکی از ویژگی های همه رنگ ها این است که باید به نوعی پوششی برای سطحی که بر روی آن پوشانده می شوند باشند. به همین دلیل درست این است که رنگ هم در مقابل شرایط محیطی و آب و هوایی از خود مقاومت خوبی نشان دهد تا در طی مدت زمانی که از رنگ کردن آن سطح می گذرد کیفیت و جسمیت آن رنگ کمتر دچار آسیب و خدشه شود و در نهایت بتوان برای مدت زمان بیشتری با آن رنگ سطح را پوشش داد.

چسبندگی و انعطاف پذیری بالا

از دیگر نکات مثبت رنگ های ترافیکی این است که قابلیت چسبندگی و انعطاف پذیری بالایی دارند. این قابلیت ها باعث می شود که به راحتی بر روی سطوح مختلف بنشینند. همچنین می توان به وسیله این قابلیت ها به راحتی سطوح را رنگ کرد. چرا که به وسیله تجهیزات رنگ آمیزی مثل قلم مو یا چرتکه به راحتی می توانیم سطوح بیشتری را در کمترین زمان ممکن رنگ آمیزی کنیم. پس چسبندگی و انعطاف پذیری بالای رنگ های ترافیکی نیز یکی از عوامل استفاده از آن ها در خیابان ها است.