چگونه رنگ چوب قهوه ای رو به سفید تبدیل کنیم؟

فهرست مطالب

تغییر رنگ ها یکی از کارهای کاربردی برای استفاده از رنگ های مختلف در بازار و صنعت است. برای خرید رنگ چوب در مشهد می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید تا از رنگ های خوب و با کیفیت و با قیمت های عالی برخوردار شوید. همانند رنگ آروماتیک. از میان تغییر رنگ هایی که در صنعت وجود دارند تغییر رنگ قهوه ای به سفید از بقیه تغییر رنگ ها جذاب تر است. این تغییر رنگ خود روش و ویژگی های خاصی دارد که برای انجام دادن آن نیاز دارید تا مهارت و دانش لازم و مربوط به آن را در ابتدا کسب کنید.

در ادامه نیز می توانید به وسیله مهارت هایی که آموختید این تغییر رنگ را اعمال کنید. در غیر این صورت برای این کار حتما از یک متخصص و کاربلد کمک بخواهید تا تغییر رنگ را برای شما انجام دهد. اما تغییر رنگ دادن خود نیز یک سری مزایایی نیز دارد که در ادامه این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد. همچنین در همین مطلب قصد داریم نکات مربوط به تغییر رنگ قهوه ای به سفید را برایتان شرح دهیم تا اگر قصد تغییر رنگ را داشتید در این کار موفق باشید.

اما پیش از آن پیشنهاد می کنیم که مقالات انواع رنگ چوب و چگونه بوی رنگ چوب را از بین ببریم؟ را مطالعه کنید. همچنین اگر دوست دارید با سابقه تاریخی رنگ در ایران آشنا شوید مقاله تاریخچه رنگ در ایران را مطالعه کنید.

چرا تغییر رنگ قهوه ای به سفید انجام می شود؟

تغییر رنگ قهوه ای به سفید همانطور که اشاره کردیم نیاز به روش ها و دانش مخصوص خود را دارد به همین علت برای انجام این کار باید در ابتدا در خصوص روش ها و نکات مربوط به تغییر رنگ قهوه ای به سفید اطلاعاتی را به دست آورید و سپس در ادامه به انجام آن اقدام کنید. باید بدانید که این تغییر رنگ ها بدون دلیل اتفاق نمی افتند. شرکت های تولیدی رنگ در دنیا همیشه تلاش می کنند رنگ هایی را به تولید برسانند که مطابق با سلیقه مردم و مشتریانشان باشد. به همین علت ایده تغییر رنگ نیز از همان جا آغاز می شود. یعنی درست از زمانی که مردم از رنگ قهوه ای و تیره برای چوب ها خسته می شوند و به دنبال تغییر رنگ آن اقدام می کنند.

به همین علت شرکت های تولید رنگ به دنبال آن می روند که برای رنگ های چوب علاوه بر رنگ هایی که به رنگ چوب است مانند قهوه ای و سیاه به دنبال تولید رنگ های دیگر نیز بروند. از جمله آن رنگ ها می توان به رنگ سفید اشاره کرد که بسیار پر طرفدار هم بود. در کنار رنگ سفید رنگ کرم هم جزو همین دسته به حساب می آید و جزو رنگ هایی است که برای مردم و سلیقه آن ها جذاب به نظر می رسد.

 

rangrabbani
رنگ چوب قهوه ای

نکاتی که پیش از تغییر رنگ باید بدانیم

اما برویم به سراغ اینکه چطور می توانیم تغییر رنگ را اعمال کنیم. اینکه تغییر رنگ چرا باید انجام شود و چقدر در این امر باید به آن اهمیت دهیم را دانستیم. همچنین متوجه شدیم که سلیقه عمومی از رنگ قهوه ای و تیره به رنگ های سفید و کرم تغییر کرده است. بنابراین این تغییر رنگ جزوی از امور عادی برای افرادی که با رنگ ها سر و کار دارند شده است. اما برای تغییر رنگ بایستی یک سری نکات را پیش از آن رعایت کنیم. از جمله اینکه بایستی بدون در نظر گرفتن اینکه زیر کار چه رنگی وجود دارد یک سری کارها را به با دقت و درست انجام دهیم.

حتما به یاد داشته باشید که اگر لوازم استاندارد این کار را ندارید اقدام به انجام آن نکنید. این کار نه تنها به نفع شما نیست بلکه به ضررتان تمام می شود. بنابراین سعی کنید در این صورت به یک رنگ کار چوب حرفه ای و با تجربه مراجعه کنید. همچنین این را باید بدانید که تغییر رنگ کاری آسان و ساده نیست.

بلکه کاری سخت و دشوار و زمان بر است. به همین علت اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید سعی کنید که برای انجام آن به یک رنگ کار مراجعه کنید. چون برایتان سخت و طاقت فرسا خواهد بود. همچنین اگر تمایل دارید می توانید از تکنیک پتینه کاری برای تغییر رنگ چوب استفاده کنید که می تواند خیلی هم موثر و مفید باشد. این پتینه کاری نیاز به تجهیزات خاصی هم ندارد و به نسبت اصل کار کاری آسان تر به حساب می آید.

 

تغییر رنگ قهوه ای
رنگ چوب سفید

به چه لوازمی برای تغییر رنگ نیاز داریم؟

همانطور که اشاره کردیم در بالا برای انجام تغییر رنگ نیاز است که یک سری و نکات و دانش خاصی را از قبل بدانیم. در کنار این موارد شما نیاز دارید که برای انجام این کار یک سری وسایل و تجهیزاتی را هم آماده کنید. تا بتوانید به وسیله آن ها تغییر رنگ را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. نکته مهم برای انجام این کار این است که باید به لوازمی که برای انجام این کار تهیه می کنید مسلط و آگاه باشید. انجام کار به وسیله این تجهیزات به وسیله آگاهی لازمی که از گذشته در مورد آن کسب کرده اید می تواند به بهتر انجام شدن کار بسیار کمک کند.

اما برای انجام تغییر رنگ قهوه ای به سفید به چه لوازمی نیازمند هستیم؟ در ادامه به طور مختصر لوازمی را که به آن ها برای انجام این کار نیاز داریم برایتان لیست می کنم:

  • پیستوله و دانش کار با آن: پیستوله یکی از وسایل مهمی است که در این کار حسابی به کارتان می آید و باید در مورد آن حتما اطلاعات کافی را داشته باشید.
  • کمپرسور هوا و پیستوله رنگ کاری: کمپرسور هوا نیز برای انجام تغییر رنگ بسیار مهم و کاربردی است.
  • سمباده دیسکی و پولیشر یا سمباده تانکی: استفاده از سمباده ها می تواند به تراشیدن و بهتر کردن سطح زیر کار حسابی کمک کند و از طریق آن ها می توانید سطح را بهتر برای انجام تغییر رنگ آماده کنید
  • کاردک بزرگ و کاردک کوچک: کاردک ها جزء جدایی ناپذیر کارهای رنگی هستند و هر رنگ کاری برای رنگ آمیزی خودش نیاز به انواع کاردک دارد.
  • شابلون موج مصنوعی
  • لوازم بتونه: این لوازم برای اجرای بتونه کاری پیش از انجام کار روی سطح انجام می شود. بتونه کاری پیش از رنگ آمیزی بسیار لازم و کاربردی است.