چگونه رنگ مبل را عوض کنیم؟

فهرست مطالب

تغییر در دکوراسیون و زیبایی منازل آن هم پس از مدتی تبدیل به یک امر ضروری و لازم شده است. اینکه برای این تغییر از چه روش ها و شیوه هایی می خواهد استفاده شود خود موضوع دیگری است. تغییر رنگ مبل ها می تواند یک روش موثر و مفید برای این موضوع است. برای این تغییر رنگ هم باید خرید رنگ در مشهد را جدی بگیرید. خرید رنگ چوب در مشهد را از فروشگاه رنگ ربانی انجام دهید. همانند رنگ آروماتیک. بنابراین روش ها و سبک هایی که می توانید به وسیله آن ها دکوراسیون و چیدمان منزل را تغییر داد زیاد و گسترده است.

تغییر رنگ مبل ها و اینکه چگونه می توان رنگ مبل ها را تغییر داد خود یک موضوع مهم و جدی است. برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم نیاز داریم در این خصوص مهارت های لازمی را به دست آوریم. بدون دانستن این موارد و نکات لازم مربوط به انجام آن ها نمی توانیم به خوبی و درستی این کار را  انجام دهیم. و ممکن است به رنگ مبل ها و چوب به کار رفته برای آن ها آسیب برسانیم. لذا توصیه می شود پیش از آن که اقدام به انجام این کار کنید حتما در خصوص تغییر رنگ مبل ها اقدامات لازم و آموزشی را صورت دهید.

پیش از همه اما پیشنهاد می کنیم که مقالات آیا می شود کابینت را رنگ کرد؟ و آیا چوب ام دی اف رنگ می شود؟ را مطالعه کنید. همچنین در یادداشت وارنیش چیست؟ با این ماده بیشتر آشنا می شوید.

رنگ ها را با هم ست کنید

سعی کنید که تغییر رنگ ها حتما با دکوراسیون منزل و اتاق شما ست باشد. ست کردن رنگ مبلمان با چیدمان و دکوراسیون منزل شما می تواند تاثیر به سزایی بر روی زیبایی محیط زندگیتان داشته باشد. استفاده از رنگ های ست برای چوب های مبلمان بسیار حرکت خوب و مفیدی است. تغییر رنگ مبلمان ها در منزل و دکوراسیون آن به شکل چشم گیری اثر دارد. به همین خاطر می تواند این تغییر رنگ یک شیوه مثبت و پر بازدهی برای تغییر دکوراسیون به روشی ارزان و ساده باشد. یکی از راه هایی که به شما در این زمینه کمک می کند این است که در مورد انواع چوب ها اطلاعات مفید و به درد بخوری را به دست آورید.

دیگر موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که می خواهید از چه نوع رنگ هایی برای این کار استفاده کنید. اینکه رنگ اتاق و منزل شما می خواهد رنگی گرم، سرد یا حتی خنثی باشد نیز باید یکی از موضوعاتی باشد که حتما در مورد آن تصمیمات لازم را بگیرید. ترجیح داده می شود که از رنگ های خنثی بیشتر برای این کار استفاده کنید. استفاده از رنگ های خنثی می تواند به ست شدن بهتر وسایل و دکوراسیون منزل کمک کند. چرا که این نوع رنگ ها به راحتی می توانند با ترکیب رنگ های دیگر محیط جذاب و خوبی را فراهم کنند. برای مثال رنگ های سفید، سیاه، کرم و حتی بنفش می توانند پیشنهادات خوبی برای تغییر رنگ های چوب های مبلمان باشند.

 

 

rangrabbani
رنگ مبل

پیش از آغاز تغییر رنگ مبل آن را مهیا کنید

دیگر موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که پیش از رنگ آمیزی مبلمان باید به شرایط چوب و مبل خود نیز توجه کنید. باید پیش از آغاز رنگ آمیزی چوب مبل را برای آن مهیا کنید. بدون شک آماده کردن چوب مبل ها می تواند به بهبود کار و رنگ آمیزی و تغییر رنگ مبل به طور فزاینده ای بیفزاید. برای این منظور باید در ابتدا چوب های مبلمان را با سمباده بتراشید. از این طریق می توانید چوب ها را صاف و هموار کنید. هموارسازی سطوح چوبی مبلمان باعث می شود که رنگ به راحتی روی آن ها بنشیند. پس از آن که روی سطوح چوبی را با سمباده تراشیدید بایستی سطوح آن را تمیز کنید و براده هایی که روی آن ها باقی ماندند را پاک کنید.

هموار سازی و پاکسازی سطوح چوبی مبلمان باعث می شود که کیفیت رنگ آمیزی شما نیز بالاتر برود. تمیز کردن سطح روی چوب ها را به وسیله یک پارچه نم دار انجام دهید. از این طریق می توانید حفره هایی که روی سطح چوب وجود داشتند را به راحتی پر کنید و چوب را به خوبی صاف کنید و صیقل بدهید. دیگر کاری که باید پیش از رنگ آمیزی حتما در خصوص چوب های مبلمان و تغییر رنگ مبل صورت دهید این است که ترک های روی چوب ها را نباید فراموش کنید. بتونه کاری بر روی چوب ها می تواند یک راهکار مناسب برای شما باشد تا بتوانید ترک های روی چوب ها را از بین ببرید.

 

 

تغییر رنگ مبل
تغییر رنگ مبل

قلم موی رنگ آمیزی را حاضر کنید

از دیگر اموری که باید به انجام آن حساس باشید این است که تلاش کنید از قلم موی های خوب و با کیفیت برایا ین کار استفاده کنید. قلم موهایی که برای رنگ آمیزی اصولی و درست مناسب باشند. همچنین بعد از انتخاب قلم موی مناسب برای این امر بایستی تلاش کنید و آن را برای رنگ آمیزی چوب های مبلمان مهیا کنید. مهیا کردن قلم موی رنگ آمیزی برای تغییر رنگ مبل نیز برای خودش روش هایی دارد که در ادامه آن ها را بازگو می کنیم. اول اینکه باید دقت داشته باشید که صبر و حوصله برای انجام این کار در اولویت است. بنابراین باید برای انجام آن زمانی اقدام کنید که به لحاظ روانی در آرامش و تسلط لازم باشید و سپس به رنگ آمیزی اقدام کنید.

برای شروع کار تغییر رنگ مبل بهتر است قلم موی را روی سطح چوب بکشید و رنگ آمیزی را یک بار انجام دهید. پس از آن که سطح چوب را رنگ آمیزی کردید به مدت 7 الی 8 ساعت صبر می کنید تا کمی خشک شود. سپس به سراغ سمباده می روید و دوباره سطح روی چوب های مبلمان را سمباده کشی می کنید. این کار باعث می شود تا رنگ هایی که باعث ایجاد ناهمواری بر روی چوب شده است به راحتی از بین بروند. پس از آن دوباره رنگ آمیزی را روی سطوح چوبی انجام دهید.

از این طریق می توانید لایه دوم رنگ ها را بر روی آن ها اضافه کنید. پس از آن نیز دوباره صبر کنید تا رنگ های روی سطوح خشک شوند. در کل باید بدانی که رنگ آمیزی را باید به مدت سه بار تکرار کنید. یعنی این مراحل رنگ آمیزی و همچنین صبر کردن برای آن که رنگ ها خشک شوند باید به مدت سه بار تکرار شود تا رنگ ها به خوبی بر روی سطوح بنشینند.