آیا می شود کابینت را رنگ کرد؟

فهرست مطالب

کابینت ها جدیدا از جنس مواد چوبی و چوب پلاست ها تولید می شوند. این امر هم به زیبایی و هم به استفاده بهینه از آن ها بسیار کمک می کند. لذا رنگ آمیزی کابینت هم می تواند امر موثری برای زیبایی آن ها باشد. باید بدانید که بین رنگ ها تفاوت زیاد است. در یادداشت رنگ گیاهی با طبیعی چه تفاوتی دارد؟ این موضوع را شرح دادیم. در یادداشت همه چیز درمورد رنگ بلکا نیز در خصوص رنگ بلکا توضیح دادیم. بنابراین برای اینکه بتوانیم کابینت ها را نیز رنگ کنیم بهتر است در مورد آن ها اطلاعاتی را به دست آوریم. بدون شک خرید رنگ خوب و با کیفیت برای این امر نیز بسیار ضروری است. برای خرید رنگ چوب در مشهد و خرید رنگ آروماتیک می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید.

کابینت ها به دلیل اینکه در نما و زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نیز تاثیر به سزایی دارند جزو یکی از مهم ترین المان های داخلی هر ساختمانی به حساب می آیند. بنابراین رنگ کردن آن ها می تواند از مواردی باشد که حتی باید برای انجام آن ها از قبل پلن و برنامه داشت. اینکه چطور می توان کابینت ها را رنگ آمیزی کرد یا اینکه باید از چه رنگ هایی برای این کار استفاده شود و یا حتی این اتفاق باید چند وقت یک بار صورت بگیرد همگی از مواردی است که باید به آن ها از قبل فکر کرد.

اما پیش از همه پیشنهاد می کنیم مقالات کاربرد رنگ اکریلیک چیست؟ و کاربرد رنگ اکریلیک در نقاشی چیست؟ را مطالعه کنید. همچنین در یادداشت رنگ اکریلیک چیست؟ می توانید با این رنگ آشنا شوید.

چرا باید کابینت ها را رنگ کنیم؟

گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که باید برای تعویض کابینت ها اقدام کنید. بعضی موقعا می تواند شرایط به گونه ای باشد که بایستی حتما به دلیل ایرادات فنی آن کابینت ها و یونیت ها حتما تعویض شوند. اما در سایر موارد می تواند شرایط به گونه ای دیگر باشد. به این طریق که شما تنها با یک تغییر کوچک در دکوراسیون کابینت ها می توانید مشکل را حل کنید. برای مثال می توانید تا با رنگ کردن یونیت ها نمای زیبایی را به آشپزخانه خود ببخشید. دیگر لازم نیست که هزینه های زیادی برای خرید و تعویض یونیت های جدید با قدیم انجام دهید. بعد از زیبا کردن آشپزخانه می توانید مبل ها را نیز زیبا کنید. در یادداشت چگونه رنگ مبل را عوض کنیم؟ نیز به این موضوع اشاره کردیم.

به این منظور لازم است که در مورد رنگ کردن کابینت ها اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید این تغییرات کوچک و هرچند زیبا را به آن ها ببخشید. همچنین در کنار آن باید در مورد رنگ کردن چوب ها نیز یدانید. در یادداشت چگونه چوب را رنگ کنیم؟ به این موضوع اشاره کردیم. اما برای رنگ کردن کابینت ها به مانند رنگ کردن هر وسیله دیگری حتما لازم است که یک سری شرایط را از پیش از رنگ کردن برای آن مهیا کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن رنگ آمیزی کابینت ها را صورت دهید. این نکته هم خالی از لطف نیست که اشاره کنیم به آن و آن این است که رنگ کردن کابینت ها صرفا برای زیبایی آن ها نیست گاهی اوقات رنگ ها می توانند به دلیل خاصیتی که برای پوشش و درزگیری نیز دارند بسیار مفید و کار آمد است.

rangrabbani
رنگ کردن کابینت

اقداماتی که پیش از رنگ آمیزی باید صورت داد

قطعا هر سطحی که برای رنگ آمیزی انتخاب می کنید نیازمند این است که صاف و هموار باشد. این بدان معناست که باید تلاش کنیم برای رنگ آمیزی سطوحی مانند کابینت ها از قبل آن ها را صاف و هموار سازیم. این امر به بهتر رنگ کردن سطوح و کابینت ها می انجامد. بنابراین تلاش برای این کار پیش از هر رنگ آمیزی یک اقدام ضروری و لازم است. دیگر کاری که باید پیش از رنگ آمیزی به آن توجه کنیم این است که دقت کنید به اینکه رنگ آمیزی کابینت ها گاهی اوقات سخت و دشوار می شود.

یعنی باید پیش از آن که به رنگ آمیزی اقدام کنید باید به این موضوع فکر کنید که آیا شما به تنهایی می توانید از پس آن ها بر بیایید یا نیاز است که حتما آن ها را یک شخص حرفه ای و ماهر انجام دهد. بررسی این روند نیز به قبل رنگ آمیزی مربوط می شود. باید بررسی کرد که آیا کابینت ها در چه حدی نیاز به رسیدگی دارند تا بتوان آن ها را به تنهایی رنگ آمیزی کرد یا برای رنگ آمیزی آن ها را به افراد ماهر و حرفه ای سپرد. به طور معمول اگر کابینت های شما خیلی قدیمی باشد نمی توانید خود از پس رنگ آمیزی آن ها بر بیایید لذا پیشنهاد می کنیم که برای رنگ آمیزی این نوع کابینت ها حتما به افرادی که در این حوزه سابقه و تجربه کافی را دارند رجوع کنید.

آماده سازی کابینت ها برای رنگ کردن

پس از اقدامات اولیه و پیش از رنگ آمیزی که مربوط به زیر سازی کابینت ها و سطوح آن ها بود باید به سراغ آماده سازی خود کابینت ها برای رنگ آمیزی برویم. برای اینکه بتوانیم کابینت ها را آماده کنیم بایستی یک سری اقداماتی را برای شروع انجام دهیم. برای این کار بایستی تمامی اتصالاتی که روی کابینت ها وجود دارند را حذف کنید و بردارید. این کار را به وسیله ابزاری که در اختیار دارید می توانید انجام دهید. برای مثال با پیچ گوشتی های دستی می توانید به صورت دستی اقدام به باز کردن پیچ های روی اتصالات بکنید.

همچنین این کار را می توانید با دستگاه های مخصوصی نیز انجام دهید که برای این امر ساخته شده اند. کار با آن دستگاه ها راحت تر و سریع تر انجام خواهد شد. حتما پیش از شروع رنگ آمیزی از اینکه فضای کافی برای اجرای پروژه در اختیار دارید اطمینان حاصل کنید. داشتن فضای کافی به پیش برد رنگ آمیزی شما می تواند به شکل خوبی کمک کند. اگر خودتان نیز قصد رنگ آمیزی کابینت ها را دارید حتما از لباس ها و پوشاک لازم استفاده کنید. چرا که بدون شک رنگ آمیزی کابینت ها می تواند کثیف کاری بسیاری برای شما و محیط ایجاد کند.

رنگ آمیزی کابینت
رنگ آمیزی کابینت

تمیز کاری های پیش از رنگ کردن

پس از آن که روی سطوح چوبی را صاف و هموار کردید و آن ها را برای رنگ آمیزی آماده کردید حال نوبت به تمیز کاری این سطوح می رسد. بایستی پس از این اقدام سطوح مورد نظر را به وسیله سنباده تمیز کنیم. و گرد و غبار های روی آن را از بین ببریم تا بتوانیم بهتر و راحت تر اقدام به رنگ آمیزی آن کنیم.