جدیدترین رنگ چوب برای انواع مبل ها

فهرست مطالب

رنگ چوب مبل ها یکی از معیارهای زیبایی آن ها به شمار می رود. برای یافتن جدیدترین رنگ چوب مبل ها باید سری به جدیدترین مبل های تولید شده در بازار بزنیم. می دانیم که مبل ها یکی از وسایل مهم در دکوراسیون منازل به حساب می آیند. از آن طرف با کاهش متراژ خانه ها و گسترش روز افزون منازل آپارتمانی اهمیت مبل ها در منازل را بالا می برد. به همین خاطر رنگ چوب آن ها در کنار رنگ و جنس پارچه مبل ها می تواند بسیار موثر  باشد. برای بررسی بیشتر رنگ چوب مبل ها باید انواع مبل را نیز شناسایی کنیم. جهت خرید رنگ چوب در مشهد به خصوص رنگ آروماتیک می توانید به فروشگاه رنگ ربانی مراجعه کنید.

مبل ها مدل های متنوع و مختلفی دارند. گسترش تولیدی های مبل در دنیا و همچنین تقاضای بسیار برای خرید آن ها در میان مردم از عواملی است که سبب افزایش تنوع در این نوع محصول بالا می شود. به صورت کلی می توان مبل ها را به چهار دسته تقسیم کرد: مبل کلاسیک، مدرن، اسپرت و چستر. این ها تنها بخشی از انواع گسترده مبل های موجود در بازار است. مدل های متنوع دیگری نیز وجود دارد اما به صورت کلی می توانیم مبل ها را به این دسته ها تقسیم کنیم. به طور قطع انتخاب رنگ چوب مبل ها نیز بستگی به مدل و نوع آن ها دارد. در ادامه به بررسی جدیدترین رنگ های موجود برای انواع مبل ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

پیش از همه اما پیشنهاد می شود یادداشت چگونه رنگ چوب را براق کنیم؟ و رنگ پلی اورتان چوب چیست؟ را مطالعه کنید. همچنین در یادداشت رنگ صنعتی چیست؟ انواع رنگ صنعتی؟ می توانید بیشتر با این نوع رنگ آشنا شوید.

 

rangrabbani
مبلمان

در ساخت مبل ها از چه نوع چوب هایی استفاده می شود؟

نوع چوبی که در مبل ها به کار می رود نیز دارای اهیمت است. این عامل بر روی رنگی که قرار است بر روی آن ها بنشیند تاثیر بیشتری نیز دارد. باید تلاش کنیم از رنگ هایی استفاده کنیم که متناسب با جنس چوب های به کار رفته برای تولید مبل ها باشد.

به همین دلیل خوب است در مورد چوب هایی که با آن ها مبل ها را می سازند نیز اطلاعاتی را به دست آوریم. از کلیدی ترین نکاتی که در به کار بردن چوب ها برای مبل ها به آن دقت می شود این است که چوب ها دارای مقاومت خوبی باشند. مقاومت و سفتی چوب ها باعث می شود که به هنگام منبت کاری دچار ترک و شکستگی نشوند.

در ساخت و تولید مبل ها معمولا از چوب های گردو، افرا، راش و توسکا استفاده می شود. این چوب ها دارای مقاومت و سختی خوبی هستند. درست برخلاف چوب های نرم. همانند چوب درختان کاج، صنوبر و سرو. این چوب ها در هنگامی که بر روی آن ها منبت کاری صورت می گیرد با ضرباتی که به آن ها وارد می شود دچار شکستگی می شوند. حال برای رنگ آمیزی مبلمان موردنظر باید ابتدا نوع چوب آن را بررسی کنیم. سپس به دنبال رنگ هایی باشیم که بر روی آن ها به خوبی بنشیند و باعث زیبایی و جذابیت بیش از پیش محیط و دکوراسیون منزل شود.

نکات مهمی که برای انتخاب رنگ مبل باید در نظر بگیریم

عوامل مهمی هستند که بر روی رنگ مبل دخیلند. همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم نوع چوب برای مبلمان می تواند یکی از این عوامل باشد. در کنار نوع چوب بدون شک مدل و نوع مبل نیز برای این منظور اهیمت دارد. اما از دیگر عواملی که باید به آن ها توجه کنیم می تواند قیمت رنگ ها باشد. بحث رنگ کردن چوب های مبل معمولا برای حالتی مطرح می شود که می خواهیم از مبل هایی که قبلا از آن ها استفاده می کردیم دوباره استفاده کنیم.

رنگ کردن آن ها می تواند یکی از راه هایی باشد که در این زمینه برای ما صرفه جویی به عمل می آورد و دیگر نیازی نیست که با صرف هزینه بسیار مبلمان جدیدی را برای منزل یا محل کار تهیه کنیم.

پس عامل قیمت در انتخاب رنگ مبل نیز دارای اهمیت بسیاری است. در کنار همه این موارد باید به این نکته نیز دقت کنیم که کاربری این مبلی که قرار است رنگ آن را عوض کنیم به چه صورت است؟ این موضوع با مدل و نوع مبل ارتباط نزدیکی دارد. یعنی باید ببینیم که رنگ مناسب برای یک دست مبلی که قرار است جهت استراحت تهیه شود با رنگ مبلی که قرار است برای پذیرایی باشد به چه شکل باید است؟

قطعا رنگی که برای مبل راحتی استفاده می شود باید به گونه ای باشد که فرد را به آرامش برساند. رنگ های سرد می تواند ما را در این جهت یاری کند. اما برای مبل هایی که قرار است در پذیرایی به کار بروند رنگ هایی که متناسب باشند با دکوراسیون و چیدمان منزل می توانند گزینه های بهتری باشند. همچنین رنگ طلایی که تا حدی نمایانگر جذابیت و تجملاتی بودن فضا است می تواند گزینه مطلوبی باشد. در کل این مواردی که مطرح شد جهت انتخاب رنگ های مبلمان می تواند خروجی مناسبی را به ما تحویل دهد.

 

رنگ چوب مبل ها
مبلمان

برخی از جدیدترین رنگ های چوب مبلمان

رنگ چوب مبل هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم برخی از رنگ هایی هستند که جدیدا طرفدارانی را برای خود پیدا کردند:

  • آبی مایل به سبز: این نوع رنگ تقریبا رنگی سرد به حساب می آید و برای مبلمان های راحتی و مدرن کاربرد دارد. همچنین در مبلمان های کلاسیک نیز از این نوع رنگ ها استفاده می شود.
  • سفید: یکی از رنگ هایی که جدیدا خیلی در مدهای روز به کار می رود همین رنگ سفید است. رنگ سفید مخصوصا در پذیرایی ها و حتی بعضی دفاتر کاری بسیار جذاب و دیدنی است.
  • خاکستری: این نوع رنگ از گذشته نیز برای مبلمان ها استفاده می شده است. اما در مدهای جدید نیز دوباره پر طرفدار شده و شما می توانید برای مبلمان راحتی، کلاسیک و حتی پذیرایی خود از این رنگ استفاده کنید.
  • قرمز: رنگ قرمز رنگی جوان پسند است. مبلمان راحتی منزل و دفاتر کاری می تواند محل های مناسبی برای استفاده از این نوع رنگ باشد.